Norėčiau pradėti Trichologijos Daugijos (The Trichological Society) tyrimais pagrįsta išvada: šampūnai ir maisto papildai negali pagreitinti jūsų plaukų augimo greičio. Jis vidutiniškai varijuoja nuo 0.5 cm iki 1.7 cm per mėnesį priklausomai nuo jūsų etninės kilmės ir gali sulėtėti, bet nepagreitėti.

Tai ką norite pasakyti, kad visi plaukų vitaminai ir guminukai neveikia? Deja, ne, nebent jūsų plaukų augimas yra sulėtėjęs dėl konkretaus vitamino trūkumo. Tuomet, pasidarius kraujo tyrimus ir sužinojus, kurio konkrečiai vitamino trūksta ir jį pradėjus gerti, plaukai atsistatys į natūralų plauko augimo greitį. Atsistatys, bet nepagreitės. Taip pat gali veikti ir placebo efektas - plaukai kaip augo, taip auga, bet staiga atrodo, kad augimas pagreitėjo, nes būtent to ir tikimės iš geriamų vitaminų.

Taigi, kadangi plaukų augimo pagreitinti neįmanoma, reikėtų koncentruotis ne į greitį, guminukus ar „augimą skatinančius šampūnus", o į plauko sveikumą, kad viskas, kas užaugo, liktų ir nenutrupėtų. Dažniausiai plaukas auga savo sveiku ir natūraliu greičiu, bet to naujo ilgio nepamatote, nes tas ilgis paprasčiausiai nutrupa. Didžiausia laukų trupėjimo dalis įvyksta juos šukuojant, todėl svarbu tai daryti atsargiai, ypač jeigu turite garbanotus plaukus, nes jie veliasi daug labiau ir bandant juos iššukuoti, garbanos patiria daug streso. Plaukus šukuokite su kauke ar kondicionieriumi, kad jis veiktų kaip barjeras. Naudokite švelnias ir minkštas šukas. Jokių metalinių šerių!

Pirmas dalykas, ką turėtumėte padaryti norint pradėti auginti sveikus plaukus, yra nukirpti visus sužalotus ir nušiurusius plaukų galus. Taip, tai skamba skaudžiai, bet juos nenukirpus, plaukas toliau šakosis per visą ilgį ir lūžinės. Galima žalą kirpti po truputį, bet tuomet plaukų atsistatymas užtruks ilgiau. Arba užsisuksite į užburtą ratą - vos tik plaukams kažkiek ataugus, juos vėl reikės kirpti.

Taigi, kaip išlaikyti tai, kas užaugo?

  • Vengti dažymų, ypač šviesinimo, ir karščio
  • Naudoti UV apsaugą arba uždengti plaukus nuo saulės
  • Apsaugoti miegant - šilkiniais arba satininiais pagalvės užvalkalais ar kepurėle
  • Nenešioti įtemptų surišimų ir neristi plaukų visada toje pačioje vietoje. Plaukams sveikiausia būti palaidiems arba laisvai supintiems. Jei rišate - tai tik su minkštomis, šilkinėmis gumytėmis
  • Neplauti galvos kiekvieną dieną - dažnai šlapiant plaukas silpnėja (arba ilgai laikant šlapią, pvz., einant miegoti su šlapiais plaukais)
  • Naudoti vandens filtrą, jei gyvenate vietovėje, kurioje yra kietas vanduo
  • Vengti baseino vandens
  • Vengti cheminių procedūrų, tokių kaip keratininiai tiesinimai - gydymai ir t.t. - tai ne gydymai, o plauko žalojimas.

Bet nepamirškite - ilgi plaukai, tai nėra viskas. Nepraktiška, psichologiškai nesveika ir neįmanoma visada gyventi taip, kad plaukai būtų visiškai neliečiami ir nežalojami. Šie patarimai - tai tik informacija, kuria remiantis galėtumėte atsirinkti tai, kas yra aktualu būtent jūsų plaukams, ir ko kartais padauginate. Pasirinkite, kaip norite žaloti savo plaukus - pvz., leiskite sau juos pašviesinti, bet galbūt tuomet naudokite mažiau karščio. Ir, svarbiausia, nesilyginkite savo plaukų su kitų: vienų plaukai yra genetiškai stipresni ir gali atlaikyti daug žalos, o kitų plaukai yra silpnesni, plonesni arba tiesiog negali ilgai išsilaikyti augimo fazėje.

Jeigu išsityrėte ir visgi jokio konkretaus vitamino jums netrūksta, plaukų per daug nežalojate ir jie vis tiek toliau už pečių neauga, vietoj pinigų mėtymo stebuklingoms priemonėms, įsimylėkite save kaip trumpaplaukę - trumpi plaukai labiau pabrėžia veido bruožus, dažnai atrodo tankesni ir sveikesni nei ilgaplaukių, o galvos plovimas netampa ilgu ritualu!

Kiti straipsniai

Rodyti visus

Ką daryti, kad atrodytum kaip seksuali garbanų deivė, o ne kaip elektros nutrenkta einšteinė?

Ką daryti, kad atrodytum kaip seksuali garbanų deivė, o ne kaip elektros nutrenkta einšteinė?

1. ŠUKUOK TIK ŠLAPIUS Garbanotos plaukus šukuojame sausus nebent ruošiantis į Helovino vakarėlį arba pudelių paradą. Visais kitais atvejais šukuojame tik šlapius ir tol, kol laikome kondicionierių, nes tai yra: Saugiau. Kondicionierius veikia kaip barjeras tarp šepečio ir plauko, sulygina...

Skaityti daugiau

Kodėl svarbu ilgai netempti tarp galvos plovimų?

Kodėl svarbu ilgai netempti tarp galvos plovimų?

Garbanų klinikoje esu apžiūrėjusios šimtus galvų ir turiu pastebėti, kad kas antra klientė: galvą plauna per retai arba netinkamai galvos plovimo dieną jaučiasi kalta, ,,nes nu gal galėjau dar vieną dieną pratempti...” tiki mitu, kad retesnis galvos odos plovimas padeda...

Skaityti daugiau

Kada į Garbanų kliniką neatsinešti per daug lūkesčių?

Kada į Garbanų kliniką neatsinešti per daug lūkesčių?

Turbūt ne paslaptis, kad kaip ir mes savo Instagramuose dalinamės tik pačiomis gražiausiomis gyvenimo akimirkomis, taip ir aš dalinuosi tik pačiomis įspūdingiausiomis garbanų transformacijomis, kurios dažniausiai įvyksta dėl įgudusios formavimo technikos, bet ir dėl natūraliai gerai garbanotų bei daug potencialo...

Skaityti daugiau